Switch de Retea Planet cu Smart Web Managemen, 16 Porturi 10/100Mbps din care 8 Porturi 802.3 af PoE + 2 Porturi 10/100/1000Mbps si 2 sloturi SFP Gigabit - FGSW-1828PS

Cod: FGSW-1828PS

Switch Smart Web Managemen, 16 Porturi 10/100Mbps din care 8 Porturi 802.3 af PoE + 2 Porturi Gigabit / SFP

Pentru economisirea costurilor, PLANET lanseaza noul Switch Layer 2 Web Smart, FGSW-1828PS, construit cu functie de injector PoE. In afara de switch, FGSW-1828PS este conform cu standard-ul IEEE 802.3af Power over Ethernet si ofera caracteristici de furnizarea a energiei de tip PoE. FGSW-1828PS poate oferi putere PoE prin 8 porturi catre dispozitive compatibile cu standardul IEEE 802.3af.

FGSW-1828PS ofera 16 porturi 10/100Mbps Fast Ethernet dintre care 8 PoE. FGSW-1828PS suporta MDI / MDI-X in porturile 16-10/100Mbps si functie PoE ce poate injecta pe porturile de la # 1 la portul # 8 fiind capabil de a alimenta 8 dispozitive PoE compatibile IEEE 802.3af. FGSW-1828PS ofera, de asemenea, doua porturi Gigabit Ethernet, fie TP (RJ45) fie SFP (modul optional, in functie de necesitati). Cele doua porturi Gigabit, fie pot fi 1000Base-T pentru 10/100/1000Mbps sau 1000Base-SX/LX prin interfetele SFP (disponibile separat, ca modul optional). Distanta poate fi extinsa de la 100 de metri (TP), la 550 de metri (modul de fibra multi-mode), si poate ajunge pana la 10/20/30/40/50/70/120 de kilometri (modul de fibra single-mode).

Cu capacitatea sa de auto-negociere, toate porturile RJ-45 / STP ale switch-ului FGSW-1828PS pot fi configurate automat la viteze de 10/20Mbps (Ethernet) / 100/200Mbps(Fast Ethernet) sau 1000/2000Mbps (Gigabit Ethernet). In plus, produsul este echipat cu MDI / detectare automată MDI-X pentru conexiune rapida Plug-n-Play, indiferent de tipul de cablare folosit (sertizare straight sau crossover). FGSW-1828PS ofera o retea simpla, cu un raport optim calitate-pret, dar si o conexiune fiabila pentru date si putere. Acest dispozitiv este ideal pentru retele Ethernet in campusuri, companii, aplicatii de telefonie si nu in ultimul rand in aplicatii industriale.

FGSW-1828PS echipat cu functia non-blocking 7.2Gbps backplane ce simplifica foarte mult sarcinile de modernizare a retelei LAN, facand fata cu brio cererii de a creste latimea de banda. Pentru un management eficient, Switchul FGSW-1828PS poate fi monitorizat prin interfata web si poate fi programat pentru functii avansate de management cum ar fi: SNMP Trap Alert, configurarea porturilor, port-based / IEEE 802.1Q / MTU VLAN, port mirroring, port trunk, QoS, controlul latimii de banda, broadcast storm control, filtrare dupa adresa MAC si TCP& UDP si IGMP v1/v2 Snooping. De asemenea, se pot configura setarile PoE cum ar fi: Dezactivarea / Activarea alimentarii cu PoE si monitorizarea consumului de putere PoE.

Switch PoE pentru companii
Cu functia non-blocking 7.2 Gigabits/secunda, FGSW-1828PS poate sustine usor o retea Fast Ethernet, cu latime mare de banda pentru un departament intreg. Cu doua porturi SFP, switchul FGSW-1828PS ofera un uplink Gigabit cu backbone-ul retelei folosind module optionale SFP Gigabit Ethernet LX / SX.
Ofera pana la 8 porturi ce injecteaza PoE utilizatorii putand pune in functiune un sistem telefonic cu IP, un sistem de camere de supraveghere cu IP sau un sistem de access pointuri wireless. Spre exemplu, 8 camere (sau access pointuri wireless) pot fi instalate cu usurinta pentru a supraveghea o cladire (sau pentru a creea o retea wireless).
Fara limitarea impusa de existenta prizelor electrice, switchul transforma instalarea camerelor sau a access pointurilor wireless intr-o activitate usoara si eficienta.

 

Hardware Specification
Fast Ethernet Ports 16 10/100Base-TX RJ-45 Auto-MDI / MDI-X ports
Gigabit Ports 2 Gigabit TP / SFP combo interfaces
Power over Ethernet Ports 8-Port with PoE injector function (Port 1 to port 8)
Switch Processing Scheme Store-and-Forward
Throughput (packet per second) 5.35Mpps.
Switch Fabric 7.2Gbps
Address Table 4K entries
Share Data Buffer 2.75Mb embedded memory for packet buffers
Flow Control Back pressure for half duplex, IEEE 802.3x Pause Frame for full duplex
Dimensions 440 x 120 x 44 mm (1U height)
Weight 2.02 kg
Power Requirement 100-240V AC, 50-60 Hz, 1A
System Operation Power Consumption / Dissipation (Full load) 131 watts / 446.71BTU
Temperature Operating: 0~50 degree C
Storage: -40~70 degree
Humidity Operating 5% to 90%, Storage: 5% to 90% (Non-condensing)
Power over Ethernet
PoE Standard IEEE 802.3af Power over Ethernet / PSE
PoE Power Supply Type End-Span
PoE Power Output Per Port 48V DC, 350mA. Max. 15.4 watts
Power Pin Assignment 1/2(+), 3/6(-)
Power Budget 110 watts
Smart Function
System Configuration Web interface
Alert Trap SNMP Trap for alarm notification of events
Port Configuration Port speed duplex mode selection. Flow control disable / enable. Port disable / enable. Port description on each port
Bandwidth Control Yes, 1Mbps / 2Mbps / 4Mbps / 8Mbps / 16Mbps / 32Mbps / 64Mbps
Broadcast Storm Control Yes, 5% / 10% / 25% / 50% / Disable
Port Statistics Display each port's detail Ethernet traffic counter information
VLAN 16 / 18 port-based VLAN groups / 32 IEEE 802.1Q VLAN groups / MTU VLAN
Port Trunking Support 2 groups of 4-Port trunk support, up to 800Mbps bandwidth per trunk
Port Mirroring Port mirroring allows monitoring of the traffic across any port in real time
QoS Allow to assign low / high priority on each port.
First-In-First-Out, All-High-before-Low, Weight-Round-Robin QoS policy
MAC Address / TCP & UDP Filter Yes
IGMP Snooping v1 / v2 Allow to disable or enable
PoE Power Control Allow to disable or enable power provision and assign priority on each PoE port
Standards Conformance
Regulation Compliance FCC Part 15 Class A, CE
Standards Compliance IEEE 802.3 Ethernet
IEEE 802.3u Fst Ethernet
IEEE 802.3ab Gigabit Ethernet
IEEE 802.3z Gigabit Ethernet
IEEE 802.3x Full-duplex Flow control
IEEE 802.3af Power over Ethernet
IEEE 802.1Q VLAN
IEEE 802.1p QoS
Data Tip Model Versiune Descriere Download
Nu s-au gasit rezultate